Počet návštěv
[CNW:Counter]

        O Nás
        Naši psi
        Aktuality
        Standardy
        Canisterapie
        Štěňata
        Fotogalerie
        Odkazy
        Příběhy
        Diskuze
        Kontakt

Aktualizováno:
15.10.2009


V současnosti nemáme žádná štenata - We have got no puppies now

Německý krátkosrstý ohař

Obecná charakteristika:

Velikost: ideální kohoutková výška psa je 62 - 66 cm, feny 58 - 63 cm.
Zbarvení: hnědé s malými bílými nebo stříkanými odznaky na hrudi a na končetinách, hnědé bez odznaků tmavý bělouš s hnědou hlavou a hnědými plotnami nebo skvrnami, základní barva je důkladným promíšením hnědé a šedé (bílé) na vnitřní straně končetin a na špičce ocasu je zbarvení trochu světlejší, světlý hnědý bělouš s hnědou hlavou, plotnami nebo skvrnami: hnědé srsti méně, převládá bílá, bílé s hnědou hlavou, hnědými plotnami nebo skvrnami černé ve stejných odstínech jako u hnědého nebo hnědého bělouše.
Vzhled: hlava: suchá, zřetelných obrysů, ne příliš lehká ani těžká, poměrná k velikostí těla, lebka je dostatečně široká, mírně klenutá čelní rýha není příliš hluboká, týlní hrbol je méně patrný než u pointera. Nosní hřbet je mírně klenutý nebo zcela rovný, pysky jsou doboe vyvinuté, visící, přilehlé, nikoli převislé. Stop pozvolný. Čenichová partie je mohutná, ne zašpičatělá.
Oči: středně velké, ani zapadlé, ani vystupující, víčka dobře přilehlá zbarvené jsou pěkně hnědé.
Uši: přiměřeně dlouhé, ne příliš masité ani moc tenké, vysoko a široce nasazené, hladce a bez záhybů visící podél hlavy na konci tupě zakulacené, délkou by dosáhly ke koutkům úst.
Zuby: silné, zdravé, chrup úplný, skus nůžkový.
Krk: přiměřeně dlouhý velmi svalnatý, šíje lehce klenutá, kůže na hrdle přiléhající.
Tělo: má hluboký hrudník, žebra jsou dobře klenutá, ale ne sudovitá břicho lehce vtažené. Obvod hrudi je asi o 8 - 10 cm větší než kohoutkové výška. Hřbet je rovný, nikoli dlouhý ani vyklenutý, bedra jsou široká, rovná až lehce klenutá, záď široká, dostatečně dlouhá, málo spádná.
Končetiny: hrudní končetiny mají dlouhé pažní kosti lokty přiléhají, předloktí jsou rovná a suchá, dostatečně osvalená, dobrých kostí, zápěstí jen málo skloněná, ale ne strmá. Pánevní končetiny mají široce nasazená, suše osvalená stehna, jsou správně zaúhlené, hlezna nevytočená ven ani dovnitř. Paspárky se odstračují.
Tlapy: pevné, uzavřené, kulaté, až tvaru Lžíce, prsty dostatečně klenuté, polštářky pevné a tvrdé.
Ocas: vysoko nasazený, u kořene silný, středně dlouhý, krátí se na polovinu. V klidu je nesený dolů, při klidném pohybu vodorovně, nemá však být postaven výše, než je linie hřbetu, ani silně zahnutý.
Srst: krátká, hustá, drsná, na dotyk tvrdá, na uších a na hlavě poněkud kratší a méně hustá.Flat coated retriever

Obecná charakteristika:

Velikost a hmotnost: žádaná kohoutkové výška psa je 23 - 24 palců (58 - 61 cm), feny 22 - 23 palců (56 - 59 cm) žádaná tělesná hmotnost pro pracovní kondici psa je 60 - 80 liber (25 - 35 kg), feny 55 - 70 liber (25 - 34 kg). Zbarvení: výhradně černé nebo játrově hnědé.
Vzhled: hlava: dlouhá, pěkně tvarovaná, lebka je plochá a dostatečně široká, s lehkým stopem mezi očima nos je přiměřeně velký, s otevřenými nozdrami. Čelisti jsou dlouhé a silné, umožňující uchopení zajíce či bažanta.
Oči: středně velké, zbarvené tmavě hnědé nebo oříškově, s inteligentním výrazem, nežádoucí jsou oči příliš vystouplé, nejsou posazené šikmo.
Uši: malé, dobře nasazené, přilehlé po stranách hlavy.
Zuby: v silných čelistech, mají dokonalý, pravidelný a úplný nůžkový skus, jsou zdravé a silné.
Krk: pěkně nese hlavu, je spíše delší, bez záhybů, šikmo nasazený do ramen tak, že umožňuje snadný pohyb při práci.
Tělo: má spíše plochá přední žebra, hrudní koš se postupně zaobluje a je dobře klenutý ve svém středu, ale lehčeji směrem vzad. Bedra jsou krátká a široká.
Končetiny: hrudní končetiny jsou rovné, dobrých kosti, lokty těsně přiléhají k dobře vyjádřenému a hlubokému hrudníku. Pánevní končetiny jsou svalnaté, přiměřeně zaúhlená v kolenou a hleznech, pevně postavené.
Tlapy: okrouhlé a silné, s uzavřenými a dobře klenutými prsty a se silnými a pevnými polštářky.
Ocas: krátký, rovný a dobře nasazený, nesený vesele, ale nikdy příliš nad hřbet.
Srst: hustá, jemné až střední textury, dobré kvality, co možná nejplošší. Končetiny a ocas jsou výrazně osrstěné, plné osrstění v dospělosti doplňuje eleganci dobrého psa.